Jan Svěrák. PÖFF 2007.

Käisin PÖFFi raames vaatamas Jan Svěrák'i filmi "Tühjad pudelid". Tšehhi teos ühest vanahärrast(keda mängis käsikirja autor ja produtsendi isa Zdeněk Svěrák), kes lõpetab enda õpetajakarjääri mitte just väga meeldivalt nign avastab, et ei taha koduseks pensionäriks jääda. Peale katsetamist jalgrattakullerina - kusjuures väga lahe oli vaadata kui reipalt inimene hakkama sai - jääb ta tööle tühjade pudelite vastuvõtukohta, kus kohtub väga erinevate ja värvikate karakteritega. Filmi läbivaks jooneks on vast libiido, mis ka vanemaid inimesi tagant tõukab ning põhjustab väikeseid lõbusid, seiklusi ja meelehärmi samamoodi kui nooremal generatsioonil.

Jan rääkis peale filmi paar päris põnevat juttu. Esiteks on see film üldse kolmas triloogiast, kõikides mängib ta isa peaosa siis. Teiseks pidi film tugevalt autobiograafiline olema ning kolmandaks - film on üllatavalt edukas olnud kodumaal. Just noored on tulnud massiliselt seansidele, alguses koos omasugustega aga järgmistele koos enda vanematega, ilmselt on huvitav vaatepilt kui saalist vaatavad vastu tumedad peanupud ja sinna vahele valgemaid-hallimaid päid.

Kusjuures sattusin kõrvuti istuma ilmselt kõige valjemini naerva inimesega terve saali peale. Aga mis seal salata, film OLI selline, kus sai vahepeal päris palju rohkem või vähem muiata ja naerda. Sekka ka tõsisemalt järele mõelda sest ekraanil toimuv tuli ilmselt enamusele saalisviibijatest rohkem või vähem tuttav ette.

--

Videomaailmas räägitakse, et "Klaabu, Nipi ja Tige Kala" on üks ütlemata huvitav ja sürr multikas ka tänapäeval:

Categories & Tags

Category:

Tags: none

EXIF

Focal Length: 50 mm
Exposure: 1/50 sec
Aperture: f/2.8
ISO: 1600
Camera Model: PENTAX K100D

Comments on Jan Svěrák. PÖFF 2007.

  • No Comments Yet.
[close comments]

Jan Svěrák. PÖFF 2007.

Add Comment   

   

     
Jan Svěrák. PÖFF 2007.
Jan Svěrák. PÖFF 2007.
Focal Length: 50 mm | Exposure: 1/50 sec | Aperture: f/2.8 | ISO: 1600 | Camera Model: PENTAX K100D